Regeneracja części maszyn jest stale rozwijającą się dziedziną zaopatrzenia użytkowników w pełnowartościowe części tych maszyn. Wydziały Utrzymania Ruchu wielkich zakładów przemysłowych, a także indywidualni właściciele urządzeń, korzystają z niej coraz częściej ze względu na jej niezaprzeczalne zalety, do których należą:

  • niższy koszt regeneracji części , w porównaniu z ceną nowej.
  • o wiele krótszy czas dostarczenia pełnowartościowej części, po regeneracji, w porównaniu z dostarczeniem jej z odległego geograficznie magazynu wytwórcy. Niejednokrotnie użytkownik musi czekać wiele tygodni na wyprodukowanie części, których brak jest w magazynie wytwórcy maszyny.
    w przypadku urządzeń starszych, regeneracja jest czasem jedyną metodą , na przywrócenie maszynie sprawności, gdyż zdarza się , iż wytwórca już nie istnieje, zmienił profil, lub przekazał część swej produkcji innej firmie. W tych przypadkach zakup nowej części bywa bardzo skomplikowany i czasochłonny, a niejednokrotnie całkiem niemożliwy.
  • Techno Plus, specjalizując się w hamulcach i sprzęgłach przemysłowych, rozwinęło w swoim warsztacie technologię regeneracji części tych zespołów. Wykonujemy głównie wymianę okładzin ciernych tarcz, szczęk hamulcowych, opasek hamulcowych, klocków i innych nośników okładzin ciernych, występujących w sprzęgłach i hamulcach przemysłowych.
  • Stosując metodę klejenia na gorąco, możemy regenerować ww. części od najmniejszych , do stosunkowo dużych ich rozmiarów (do średnicy 1000 mm). Metoda klejenia przynosi dodatkową oszczędność materiału ciernego (czasu użytkowania), w postaci wykorzystania tej części materiału ciernego, którego nie da się użyć, w przypadku np. tarcz nitowanych. Na życzenie klienta możemy także regenerować takie części poprzez nitowanie okładzin.

 

20121022_090500

 

W przypadkach sprzęgieł i hamulców małych i średniej wielkości, jesteśmy w stanie wyremontować cały hamulec lub sprzęgło.

Nasza kilkunastoletnia praktyka w regeneracji części hamulców i sprzęgieł, zaowocowała zdobyciem dużego doświadczenia w takich pracach, a także długą listą dużych i małych firm, które nam zaufały, zlecając regenerację swoich podzespołów.

 

Arrow
Arrow
Slider

 

Nie sposób przedstawić tu wszystkich możliwości , jakie daje regeneracja zużytych części, dlatego załączone zdjęcia pokazują kilka przykładów, z wielu wykonanych przez nas prac regeneracyjnych. Jeśli więc wystąpił u Was problem ze zużytymi elementami ciernymi sprzęgieł lub hamulców, prosimy skontaktować się z nami. Nasi specjaliści pomogą ten problem rozwiązać.

Zapraszamy do współpracy.