Bremskerl.eps

Jako autoryzowany dystrybutor , na terenie Polski, dostarczamy wysokiej jakości okładziny hamulcowe i sprzęgłowe ( cierne), które produkowane są przez firmę BREMSKERL REIBBELAGWERKE EMMERLING GmbH & CO, KG z Niemiec. Dysponujemy rozbudowanym magazynem tych wyrobów, co pozwala nam na szybkie zaspokajanie potrzeb naszych klientów.

Bremskerl - siedziba

BREMSKERL jest jednym z wiodących producentów tych materiałów na świecie. Własne laboratorium badawcze stale tworzy nowe materiały cierne, których róznorodność gwarantuje możliwość własciwego dobrania gatunku okładziny do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jakość produktów BREMSKERL kontrolowana jest drobiazgowo, poprzez zespół przeszkolonych i dobrze wyposażonych specjalistów oraz dedykowany system zarządzania jakością, nadzorowany przez procedury ISO.Nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie z produktami BREMSKERL potwierdza wyjatkową ich jakość, a także trwałość eksploatacyjną.

Podstawowe cechy wyróżniające okładziny cierne BREMSKERL:
– stałość współczynnika tarcia µ
– brak spadku µ przy wzroście prędkości i nacisku
– brak spadku µ przy wzroście temperatury
– wysoka żywotność
– cicha praca
– praca w każdych warunkach atmosferycznych

PIC00012_bearbeitet-1

Skład materiałów ciernych ich forma i metody wytwarzania
Wyłącznie bezazbestowe materiały cierne firmy BREMSKERL, wytwarzane są jako:

  • tkane – tkana taśma ze wzmocnieniem przeplotem drutu miedzianego/mosiężnego, impregnowana odpowiednimi żywicami , które utwardza się w procesie cieplnym
  • walcowane, prasowane – taśmy i płyty z żywic termoutwardzalnych , modyfikowanych różnymi wypełniaczami, których rolą jest zapewnić odpowiednie własności fizyczne i współczynnik tarcia. Jako wypełniacze służą różne substancje mineralne, tworzywa (Kevlar), guma, wełna stalowa lub opiłki metali.
  • kształtki prasowane na gorąco – wyroby kształtowane do konkretnych aplikacji ( klocki formowane do hamulców pras, klocki i okładziny hamulców samochodów ciężarowych, klocki hamulcowe do pojazdów szynowych kolejowych i miejskich).Skład materiałowy to żywice i wypełniacze. Formowanie na gorąco.

Materiały te i produkty wytwarzane są w różnych rozmiarach, szerokościach i grubościach.

Zastosowanie

Ze względu na ich zastosowanie , wyroby marki BREMSKERL dzielimy na: